Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich preferencji zarówno ubrania, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Toteż tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg szczerości sprzedawców zdarza się różny, a w przypadku wielkich sieci z odzieżą większość pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się zwieść – eko skóra posiada swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty także mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy bardzo szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu przez net zwracajmy uwagę na opis produktu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wówczas, gdy wyrób posiada jedynie jej śladowe ilości.
Produkt wykonany z ekologicznej skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej