Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Imprezy oraz rozdania hollywoodzkich nagród udowadniają, że strojna, długa suknia służy każdej gwieździe, bez względu od sylwetki czy rozmiaru. Pokazujemy, jakie modele sprawdzą się u różnych figur.
Długa suknia prezentuje się wyjątkowo na pannie o wielkim wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, powinny nosić ją w komplecie z butkami na wysokim obcasie. Szpilki sprawiają, że prezentujemy się na większe, poza tym również polepszają look figury – mając je na nogach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wyeksponowana, co od razu wyszczupla talię.
Dziewczyny o figurze klepsydry powinny szukać wzorów z gorsetem, który wyeksponuje piersi i talię oraz wyeksponuje ładne ramiona. W takim przypadku świetnym wyborem jest wydłużona suknia o syrenim kształcie, czyli dopasowana na linii bioder i ud dodatkowo rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie zakładają dwie seksowne klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce i Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi tuszować znaczne biodra dodatkowo wielkie uda, dlatego długa suknia dla niej musi przypominać kreację księżniczki z dopasowaną górą oraz falującym dołem. Posiadając taką sylwetkę unikaj ciuchów formatu „beza”, zdecydowanie lepsze będą fasony z dołem w formacie trapezu czy litery A, które zatuszują dół także zrównoważą proporcje.
Szczupła oraz wysoka kolumna może sobie pozwolić na stylizację geometryczną dodatkowo odsłaniającą dużo tuszy, ale by dodać mu krągłości, musi być wykonana z trochę mocniejszego i sztywnego materiału, który nada sylwetce formę, zamiast mocno ją opinać. Świetnym wyborem jest suknia połyskująca lub wyszyta 3D aplikacjami.
Długa suknia dla kobiety o figurze jabłka musi mieć -prosty czy nieco rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części figury gorset z przycięciem pod piersiami. W takim razie trzeba również szukać sukienek z znacznym dekoltem w wzorze litery V, który optycznie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony modne sukienki